Časté otázky a odpovědi

Podle čeho si mám vybrat svůj dietní program?
Při výběru vhodného programu krabičkové diety je třeba brát v potaz několik základních bodů. Pokud je Vašim cílem zhubnout, máte sedavé zaměstnání a nevěnujete se žádným sportům, pak je pro Vás ideální volba krabičkové diety v programu „Redukce“ s denním příjmem 5000KJ (ženy) a 6000 - 7000KJ (muži), což Vám zajistí plynulé a trvalé zhubnutí. 

Pokud pravidelně sportujete a Váš denní výdej energie je vyšší, pak i Váš příjem KJ musí být vyšší, aby vše bylo v optimální rovnováze. Pro vrcholové sportovce, kteří si chtějí udržet svalovou hmotu a konzumovat zdravou a vyváženou stravu je tu program ActiveSport nebo Sport. Navíc máme speciální program pro těhotné a kojící matky, které mají rovněž odlišné požadavky na výživu s ohledem na dítě.

K čemu je dobrý zkušební týden, poznám již po týdnu, že hubnu?
Zkušební týden v rámci krabičkové diety Vám určitě nezaručí, že zhubnete 5 kg. Jedná se o velmi krátkou dobu, která viditelné výsledky nepřinese. Je však velmi dobrý k tomu, abyste zjistili, zda Vám daný program vyhovuje, či nikoliv. Jak se cítíte, jestli máte dostatek energie nebo jste hladoví apod. Vše s námi můžete zkonzultovat, a pokud Vám daný program nebude vyhovovat, doporučíme Vám na základě Vašich požadavků jiný. Samozřejmě již po prvním týdnu pocítíte menší změny, váhový úbytek je cca 1 kg za týden, aby nedošlo k jo-jo efektu a neztráceli jste na svalové hmotě, ale na tucích. Můžete např. vyzkoušet 2 různé zkušební týdny a podle toho, který program Vám bude více vyhovovat, si pak objednáte celý měsíc krabičkové diety.

Kolik zhubnu a za jak dlouho?
Jednoznačně nelze říct, že za měsíc zhubnete tolik a tolik kg, u každého jedince je to individuální. Záleží na mnoha faktorech, metabolismu apod. Pokud např. držíte po celý život různé extrémní diety a tělo nemá žádný pravidelný rytmus, pak se Vám bude hubnout hůře, než těm, kteří úpravu jídelníčku podstupují poprvé. Optimální úbytek váhy je cca 1kg za týden, což jsou 4 kg za měsíc. Když k tomu přidáte i pravidelný pohyb, zrychlí se Vám metabolismus a hubnutí půjde rychleji.

Jsem vegetarián, existuje krabičková dieta i ve formě bez masa?
Vegetariánů v  současné době neustále přibývá a proto i my nabízíme možnost krabičkových jídel pro vegetariány, které jsou speciálně sestaveny, aby splňovaly veškeré výživové hodnoty pro zdravé a především vyvážené stravování kvůli nedostatku živočišných bílkovin. Bílkoviny nahrazujeme formou sojového masa, tofu a dalších zdrojů bílkovin, které jsou pro vegetariány výživově vhodné a pro hubnutí nezbytné.


Trpím potravinovou alergií na lepek, nabízíte i bezlepkovou krabičkovou dietu? 
Nejen, že v naší nabídce najdete všechny programy v bezlepkové variantě, ale snažíme se přizpůsobit všem typům zákazníků, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví. Všechny dietní programy krabičkové diety jsme tedy schopni připravit v bezlepkové formě nebo bez laktózy. V naší nabídce najdete také jídelníčky upravené pro diabetiky, které sestavuje vyškolená nutriční poradkyně paní Jolana Rumreichová, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. 

Jak si mohu objednat Vaši krabičkovou dietu?
Jednoduše nás kontaktujte na našem telefonním čísle +420 775 506 101 nebo +420 775 506 102 od pondělí do pátku v době mezi 9:00 až 17:00 hod. Můžete nám rovněž zaslat e-mail na adresu info@dietalinie.cz nebo nás navštivte osobně v naší provozovně Šebrov 113.

Máte minimální odběr krabičkové diety?
Po jak dlouhou dobu ji musím odebírat?Neurčujeme vám žádný minimální odběr. Můžete u nás krabičkovou dietu vyzkoušet na jeden týden a dále se sami rozhodnete. Můžete také objednávat pravidelně pouze na první týden v měsíci, nebo jen v rámci obědů či večeří. Vycházíme svým zákazníkům maximálně vstříc.

Kolik mě bude krabičková dieta stát?
Veškeré ceny se dozvíte v našem ceníku ZDE. Jestliže si nejste jistí, můžete vyzkoušet prozatím jeden týden krabičkové diety za zvýhodněnou cenu.

Můžete mi jídlo doručit jinam než ke mně domů?
Samozřejmě, stačí nám zadat konkrétní adresu a my Vám tam rádi jídlo doručíme.

Obsahují potraviny chemické látky a konzervanty?
Ne, nemusíte se bát. Zakládáme si na tom, aby naše potraviny neobsahovaly žádná umělá dochucovadla, chemické látky ani konzervanty.

Mám od vás krabičkovou dietu, ale mám hlad. Co mám dělat?
Jestliže zjistíte, že vám jídelníček úplně nevyhovuje, neváhejte nás kontaktovat! V rámci celého programu máte nutriční poradenství s výživovou poradkyní zcela zdarma a je pro nás opravdu důležité, aby vás jídla zasytila. Jestliže tomu tak není, obratem nás kontaktujte a vše individuálně vyřešíme k vaší spokojenosti.

Jak mám při dodržování krabičkové diety pít? 
Ideální je, pokud budete pít pouze čistou vodu, alespoň 2-3 litry za den. Veškeré slazené limonády obsahují nejenom mnoho konzervantů, ale rovněž cukrů, které budou nabourávat váš denní příjem. Jestliže se tedy bez slazených nápojů neobejdete, nemůžeme vám zaručit, že budete s naší krabičkovou dietou hubnout. Zároveň si dejte pozor na slazení kávy, čaje a na alkoholické nápoje plné cukrů. 

Co když odjíždím na dovolenou? Mohu na tuto dobu krabičky přerušit? 
Samozřejmě, jakmile budete potřebovat na dobu dovolené či z jiného důvodu krabičky přerušit, stačí nás kontaktovat. Jakmile sami budete chtít, dovoz jídel vám zase obnovíme. 
Kdo rozhoduje o tom, co bude obsahovat mé balení krabiček? 
Zakládáme si na odborných vědomostech našeho týmu, proto o obsahu krabičkové diety rozhoduje nutriční poradkyně Jolana Rumreichová.

Jaké potraviny mohu očekávat?
Vždy čerstvé a kvalitní suroviny - žádné polotovary, konzervanty ani umělá dochucovadla!

Mohu krabičkovou dietu věnovat jako dárek? 
Ano, dárkové poukazy jsou u nás rovněž k dispozici. Můžete tak svému blízkému udělat radost například v podobě týdenních krabiček. Jakmile dané osobě poukaz předáte, je důležité, aby nás obratem kontaktovala a my se s ní mohli domluvit na dalších podrobnostech.