Příprava jídel

Všechny pokrmy, které připravujeme na základě jídelníčku sestavného nutričním poradcem, jsou připraveny z výhradně čerstvých surovin. Nevaříme z polotovarů a jídla neobsahují konzervanty, proto krabičky připravujeme a rozvážím denně, abychom zaručili jejich čerstvost.

Všechna jídla vaříme ve vlastní kuchyni, která je vybavena nejmodernějšími technologiemi a zařízením. Vždy dbáme na hygienické normy a předpisy a přísně dodržujeme všechna nařízení vydána Evropskou unií. Náš zkušený šéfkuchař a tým jeho pomocníků Vám v čistém prostředí kuchyně připraví lahodná zdravá jídla na celý den!

Příprava krabičkových jídel se uskutečňuje v konvektomatech. Jsou to přístroje, kde se jednotlivé pokrmy připravují v páře a tím zajišťují uchování důležitých vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Nejdůležitějším aspektem, proč využíváme tento přístroj, je však minimální spotřeba oleje a tuků. Námi sestavené jídelníčky na hubnutí neobsahují žádné smažené jídlo, vše je připravováno v souladu se zdravým životním stylem. V konvektomatech rovnoměrně cirkuluje horký vzduch, kde lze regulovat stupeň vlhkosti. Díky tomu v těchto přístrojích můžeme potraviny upravovat všemi způsoby (vaření, pečení, grilování, „smažení“, dušení). Další neméně významnou výhodou přípravy jídel v konvektomatech je, že chrání životní prostředí. 

Malé shrnutí, proč jídlo pro krabičkovou dietu připravujeme v konvektomatech:

  • Spotřeba olejů a tuků je minimální
  • Jsou zachovány všechny důležité vitamíny, minerály a stopové prvky
  • Chrání životní prostředí
  • Dodržování analýzy kritických bodů tzv. HACCAP
  • Úspora energie - až o 50% menší náklady na energii
  • Úspora vody oproti klasickému vaření
  • Lahodná chuť všech připravovaných jídel - žádný únik šťávy z masa, vždy v perfektní kvalitě

 
Po tepelné úpravě jsou jídla šokově zchlazena, abychom zaručili, že se k Vám krabičky dostanou vždy v čerstvém stavu.